Vajinismusdan Mutluluğa

S.Y. de Sizin Gibi Diğer Kadınlardan Farklı Olduğunu Düşünüyordu. 8 yıldır vajinismusla yaşıyordu. 3 seansta vajinismusu çözdü. Vajinismus tedavisi sırasında berfin bebeği hayal etmişti, Allah minik kulu ona nasip etti, Bizede vajinismus poblemini çözdükten sonra gebelik takibini ve doğumunu yaptırmayı nasip etti. Diğer Kadınlardan Farklı Olmadığını Gördü. Siz Niye Diğer Kadınlardan Farklı Olduğunuzu Düşünüyorsunuz ki

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Siz Hastalarımıza tedavi sürece uygulanırken bu süreçte gelinen aşamalarda edinmiş olduğunuz izlenimlerinizi sizlere tedavide destek olması amacı ile paylaşmak isteriz. Israrla belirtmek isterizki vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi bir kabus değil, tam aksine tedavisi mümkün ve basit bir problemdir. Vajinismus nedeniyle doğanın size vermiş olduğu anne olma hakkına sahip olamayacağınızı düşünebilirsiniz. Anne olma hakkına kavuşmak için vajinismus tedavisi alıp başarılı olamayabilirsiniz ama doğru bir tedavi yaklaşımıyla vajinismus problemini çözüp minik kulunuzu kucağınıza alabilirsiniz. Vajinismus nedeniyle birçok bayan vajinismus problemini çözemeyip anne olamayacağını düşünür. Bu saatten sonra ne anne olabilir nede bu problemi çözebilirim derken, hem vajinismus problemini çözüp hemde anne olabilir. Tedavinize destek olması bakımından yaşanan süreçte edindiğiniz bilgi ve düşüncelerinizi ve tedavi süreci sonunu dair yorumlarınızı paylaşmak isteriz. (İş bu yorum notlarının orjinal el yazılı metinleri kliniğimizde saklıdır ve siz hastalarımıza mahsustur.)

Allah’ın vajinismus hastaları için gönderdiği umut meleği. Bu sorunu onun kadar hızlı ve emin bi şekilde çözebilecek bir doktor daha olduğunu zannetmiyorum.Hele o güler yüzü ve insanı rahatlatan ses tonunu unutamıyorum.. Yapamayacağımı düşündüğümde bu durumu onun gayet normal karşılayıp sabırla üzerine gitmesi, anladım ki onun kendine olan güvenindendi.

9 yıl boyunca eşimle evcilik oynar gibi evlilik yaşadık. Bir yanımız hep yarım…

Sorun etmiyor gibi görünsekte beynimizin bir kenarında hep bu sorunla yüzleşiyorduk. Taki Saygın Bey i tanıyana kadar. Benim en büyük şansım ilk ve tek seferde doğru çözümün sevinci ile sizlerle duygularımı paylaşıyor olmam. Bu Saygın Bey e 3. teşekkür mektubum.

İlkinde vaginismus illetinden kurtulmanın sevincini, 2.sinde hamileliğimi ve şimdide onun sayesinde kızıma kavuşmanın verdiği tarifi imkansız mutluluğu yaşıyorum. Saygın Bey, bu zor günlerimde bana hep destek olup, motivasyonumu hep yüksek tuttunuz. Benim kahramanımsınız. Bana yeni bir yaşam kalitesi verdiğiniz için size ömür boyu minnet duyacağım. Mektubumu bitirirken yazımı okuyan herkese hayallerinde hep imkanız olarak gördüğü her şeye sahip olan (sizin sayenizde olabilen) bir hasta olarak tek tavsiyem Saygın Bey ne diyorsa yapın. Daha fazla kafanızda acabalarla dolu sorularla becelleşmeden Saygın Beye tedavi olun. Bence o işinin en iyisi. O hepimiz için bir şanstır. Dilerim Allah ona uzun ömür versinde vaginismus belası ile uğraşanların hep yanında olup, onları bu sorundan kurtarsın. Tüm hayallerinize kavuşmanız dileğiyle
S.Y.

S . Y  28 YAŞINDA İSTANBUL İŞLETMECİ

SAYGIN BEY SİZE EKTE BERFİN İN SON HALLERİNİ GÖNDERİYORUM.  ARİFE GÜNÜ ANİDEN HERHANGİ BİR RAHATSIZLIĞI OLMAMASINA KARŞIN BİRDEN BABAMI KAYBETTİM BEYİNDEKİ DAMARLARDA PIHTILAŞMA OLMUŞ VE O AKCİĞERE KARIŞMIŞ. O YÜZDEN SİZLERI BAYRAMDA ARAYAMADIM KUSURA BAKMAYIN. AMA SİZE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR ETMEYİ BİR BORÇ HİSSEDİYORUM .

ÖNCE ALLAHIN  SONRADA SİZİN SAYENİZDE EN AZINDAN BABAM TORUNUNU GÖRDÜ ÇÜNKÜ O HEP ONUN İÇİNDE BİR HASRETTİ. SENELERDİR BİZE SÖYLÜYORDU AMA BİZ BİR AÇIKLAMA YAPAMADIĞIMIZ İÇİN HEP GEÇİŞTİRİYORDUK ANNEME GELİNCEDE İYİ Kİ BERFİN VAR Kİ ODA ONUNLA AVUNUYOR. İNANIN ACISI TABİİ Kİ ÇOK BÜYÜK AMA BERFİN ONA BİR İLAÇ TERAPİ GİBİ OLUYOR.

SİZE TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDIYORUM, İYİ Kİ SİZİ TANIMIŞIM, DİLERİM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN. N.ABLA YA SELAMLAR. EN KISA ZAMANDA GÖRUŞMEK ÜMİDİYLE, SEVGİLER

İşte Berfin 1. Yaşında, İşte Gerçek Bir Vajinismus Başarı Öyküsü, Yeterki Çözmek İsteyin Biz Yanınızdayız!!!

Dr. Saygın Micozkadıoğlu