İlk Gece Korkusu, Kanama ve Ağrı

İlk Gece Korkusu, Kanama ve Ağrı

Kadınlar ilk defa ilişkiye girecekleri zaman, daha önce  duyduklarından dolayı ilk gece korkusu, kanama ve ağrı  duymaktadır.

En çok ilk gece ilişkiye girmede, kanamanın ve ağrının olacağını düşüncesi vardır. Oysaki normal şartlarda  yeterli ön sevişme ve uyarılması vajinanın yeterli salgıyı yapmasıyla, partneriyle  sorun yaşamadan ve ağrı duymadan, rahat bir şekilde birlikte olunur. Çoğunlukla ilk ilişkiye girdiğini anlamaz bile.

İlk cinsel ilişkiye girme de, kanamayla ilgili duyulan endişe  yersizdir. Kızlık zarının özelliğinden dolayı ki, damarı ve siniri olmayan bir dokudur. Çevreden duyduğu çok kanamanın olacağı, kanamadan dolayı hastaneye kaldırılacağı gibi duyumlarla kadınlar endişe duyarak ilk gece korkularına yenik düşerler.

Oysa ki normal ortam ve şartlarda, yeterli uyarılmayla birlikte kadının vajinal yapısı ilişkiye hazır hale getirir. Yeterli ıslanmanın olmaması ve kuru olması, ilişkinin kalitesini etkileyerek sıkıntılara yol açabilir.

İlk Gece Yorumları

Kadınların ilk gece ilişkiye girmekle ilgili yorumları siz anlatıyorsunuz.

Cinsel ilişkide ağrı ve kanama olur mu?

Kuru bir vajen ,yeterli uyarıyı almayan bir kadın ilişki sırasında sürtünmeye bağlı olarak ağrı hisseder, bu ağrının sonucu da bacaklarını kapar, kasılır.Daha büyük bir problemin olacağını düşünerek, endişeye kapılıp eşini itebilir. Bu esnada eşin zorlamasıyla, zorlamaya bağlı olarak kanamalar meydana gelebilir.

O yüzden unutulmamalıdır, yeterli uyarılmayı ve ıslanmayı sağlamış bir kadın, partneriyle ilk defa ilişkiye girerken hiçbir ağrı çekmez, kanaması olmayabilir, olsa da fark edilmeyebilir veya çok az olur. İlk gece ile ilgili yoğun kanamalar usulüne uygun olmayan ilişkiye girme durumlarında oluşur. O yüzden de kendini kasarak ve endişelenerek,  ilişkiyle ilgili problem yaşayacağını düşünerek ilişkiye girildiğinde kasma ,yeterli ıslanma olmaz dolayısıyla ağrılı ilişki yaşanır. İlk gece korkularının devam etmesi sizi vajinismusa taşır.

İlk Gece ilişkide canım çok yanar mı?

Vajinismus yaşayan kadınlar  kızlık zarlarıyla ilgili endişe duyarlar. Nadiren kızlık zarıyla ilgili anatomik nedenli vajinismus görülebilir. Kızlık zarının kalın ve esnek olmaması,kızlık zarının septalı olması, ilk cinsel ilişki de problem çıkartır. O yüzden de hem kişinin ruhen olarak rahatlaması, hem de gerçekten anatomik nedenli bir vajinismusla karşı karşıya kalınıp kalınmadığını anlamak için jinekolojik muayene  olmanız önerilir.

Vajinam Çok Dar ve Ağrıyor

Bu sizin ilk gece korkularınızı yenmeniz açısından son derece önemlidir. Vajinam dar veya küçük diye düşünen yanlış düşünmektedir. Çünkü normalde vajina dan 4 kiloya kadar bebeğinizin çıkabildiğini düşünürsek, sizinde vajinanızın dar olduğunu kabul edersek ve sizinde farz edin ki 700-800 gr bebek doğurabileceğinizi var sayarsak her halükarda gene de siz rahatça ilişkiye girebilirsiniz.

İlk gece korkuları neler yaşatır?

Hastalarımızın İlk Gece Korkuları

Vajinismus Tedavisi Çanakkale – Yeliz Hanımın ilk gece korku nedenleri

Ben Yeliz,
24 yaşındayım.1 yıldır evliyim.Eşimle bir türlü giremiyorum Her denememiz kötü sonuçlandığı için giderek olacağına dair umudumu,ümidimi ve inancımı kaybettim.  Her şeye karşı ümidimi kaybettim.Daha  önce aldığım tedaviler olumsuz sonuçlandı.Psikiyatriye gittim.Ancak verdiği parmak egzersizlerini yapamayınca  tedaviye devam etmedim.Bu beni daha da yıprattı.Artık denemek bile ,bizi yıpratır hale geldi.Her seferinde ağlamalarıma kendimi üzmeme neden oldu.Her denemelerimizde kasılmalarım devam etti.Sanki orası kapalı ilerleyemeyecek vücudum zarar görecek gibi hissediyordum.Tam olacağı zaman farkında olmadan bacaklarımı kapatıyorum. Vajinama bir şeyin girmesinin sürekli zarar vereceğini düşündüğüm için bunu bir türlü başaramıyorum.Artık bundan kurtulmak istiyorum.Mutlu olmak istiyorum üzerimdeki tonlarca bu ağırlığı atmak istiyorum.Artık bu konu yüzünden her gün ağlamak istemiyorum.

Vajinismus Tedavisi Çanakkale – Yeliz Hanımın ilk gece korku nedenleri(4. seans)

Doğru bilgilendirmeler ilişkiye girmekle ilgili düşüncelerinizi  değiştirir.

Ben Yeliz;
bugü n4.seansımdan çıktım.İnanılmaz derecede rahatım.Kafamdaki yapamam,olmaz,herkes yapar,ben yapamam,bana zor vs vs anlamsız kurgular yok oldu.Kendime güvenmeye başladım,inanmaya başladım,kendi vücudumu tanıdım.Elimi uzatsam dokunabileceğim mesafedeki bir yeri kafamda beynimde ne kadar da kilometrelerce kendimden uzaklaştırdığımı gördüm.Aklımdaki saçma sapan kurgular öldü.Mutluyum,mucize gibi ,vücudumu ne kadar da yanlış tanıdığımı gördüm.Hatta vücudumu ne kadar tanımadığımı gördüm,yersiz korkularımla yüzleştim.Bilinçaltımın saçma sapan kurgularını gördüm.Onları artık yanıma değil,karşıma aldığımı gördüm.Benimde bu konuda mutlu olabileceğimi gördüm.Bu arada her seans öncesi verdiği moral, motivasyon ve desteği  için Mine Ablaya çok teşekkür ediyorum.Tüm bunları sağladığı içinde Saygın Bey’le karşılaştığım içinde şanslı olduğumu düşünüyorum.

Vajinismus Tedavisi Mersin – Güzin Hanımın Cinsel ilişki korkuları

Merhabalar;
30 yaşındayım ve 4 senedir evliyim. Psikoloğa gidiyordum.Ama terapiler uzun vadede çözüm getirdiği için, uzun zamandır çektiğim bu derdi kökten çözmem gerektiğine inanarak geldim.Bu sıkıntıyı çeken çoğu kişi gibi ,umutla çıkılan evlilik hayatımın eşim ne kadar anlayışlı olsada gün be gün imkansıza gittiğini hissediyorum. Eşime karşı olan sorumluluk hissi ve giderek azalan öz güvenim, mutsuzluğumun ana sebebi olduğuna emin olduğum vajinusmusu yenmek istiyorum.Acıyacağını hissetmek bunun en büyük sebebi,kontrolü yok ediyor. Bu insanı tüketen,giderek depresyona sokan,aynı evin içinde iki yabancıya döndürebilen bir mevzu.Geç oldu ama güç olmaz umarım.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Damla – İlişkide korku ve acı

Damla; 28 yaşındayım. Eşimle 2 yıl 2 aydır evliyiz. Evliliğimizin ilk gününden beri sağlıklı bir cinsel ilişkiye giremedik. Benimle ilgili en önemli özellik heyecan ve korku belki de ilişkiye giremememizin de en önemli sebebi buydu. Zaten nişanlandığımız dan beri bu konuda hep tedirginlik duyuyordum. Bundan kulaktan kulağa yayılan o ilk acı söylentilerinin de etkisi büyük. Sanki o an geldiğinde ilişki sırasında  canım çılgınca acıyacak gibi geliyordu ve ilk denememizde böyle de oldu. Sanki eşimin penisi vajinama girmesi fiziksel olarak da mümkün değil gibi geliyor. Ama her  ilişki denememizde aynı duvar aynı acı karşımıza çıkıyor. Halbuki o aşamaya kadar her şey çok normal ve yolunda ilerliyor. İnternetteki okuduğum hikayelerin aksine eşimle kendimiz denediğimiz birkaç parmak egzersizlerinde başarılı olduk. Ancak o noktaya geldiğimizde durum aynı oldu. Bunun bir rahatsızlık olduğunu ve tedavi edilebileceğini bilmek çok güzel.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Pelin ilişkiye girememe nedenleri

Merhaba Ben Pelin;
30 yaşında 29 günlük evliyim, ilk gecemde vajinusmus sorunu ile karşılaştım.Bu durumu daha önceki evliliğimde yaşayıp tedaviye başlamadığım için,bu evliliğimde geç kalmak istemedim. Vajinusmusu tarif etmek herkese göre değişkenlik gösterebilir.Benim tarifim güzel bir sevişme ile başlarken güzel geçmesi ve birden isteksiz bir şekilde korku,kaygı,endişeye dönüşmesidir.Yapabileceğine inanıyorsun ama düşüncede izin vermiyorum.Sonuç büyük bir üzüntüyle bitiyor.Sürekli partnerime bir dakika bir dakika canımı acıtıyorsun şeklinde sözler söylüyorum.Halbuki canımı acıtacağı bir şey olmadığını bildiğim halde;Bacaklarımı kasıp,kendimi gücüm yettiği kadar sıkıyorum.Umarım burası bize iyi gelecek.Yaşadığım bu durum bana her şeyden keyif aldırmıyor ve bir tarafım eksik gibi hissettiriyor.Artık bu hislerden düşüncelerden arınmak ve iyi bir cinsel hayatım olmasını istiyorum.

Neden İlk Gece Korkusunu Yaşıyoruz?

İlk gece korkunuzu yenmelisiniz çünkü;

  • Korkularınız zamanla günlerden aylara, aylardan yıllara yayılarak  eşinizle kendinizi ev arkadaşı gibi hissetmenize neden olur.
  • Psikolojiniz zamanla çöker.
  • Hamile birini görseniz, siniriniz bozulur; “ben niye anne olamıyorum” diye…
  • Eşinizin suratı asık olsa hemen bu durumdan dolayı olduğunu düşünürsünüz…

O yüzden ilk gece korkularınızı, istediğiniz halde ilişkiye girememe probleminizi zamana yaymadan çözmelisiniz.

Rabia vajinismus tedavisi

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyoruz?

İlk gece korkularınızla karşılaşacağınız aklınıza gelmez.
Gaye Kıbrıs vajinismus tedavi yorumları

ilk gece korkusu

Ezgi hanımın ilk gece korkusu ve vajinismus ile ilgili yorumları

Ezgi - vajinismusu yendim

Kadın sağlığı yönünden, yıllık yaptırılması gereken bir takım jinekolojik tetkit ve muayene vardır. Bu sağlığınız açısından son derece önemlidir. O yüzden de rahat bir şekilde muayenenizi ihmal etmemeniz için de ilk gece korkularında kurtulmalısınız
İlk gece korkusu – Esra hanımın düşünceleri
Benim için jinekolojik muayene bile bir kabus. Asla kendim bile vajinama dokunamıyordum. Ön sevişme sırasında her şey çok normal fakat iş birleşme kısmına gelince kendimi istemsizce kasıyorum. Parmak egzersizi yapamıyorum.

ilk gece korkuları

İlk gece korkularınızı yenmek için tedaviler almış ve bu tedaviler sonucunda ilk gece korkularınızın devam etmesiyle birlikte eşinizle ilişkiye giremezsiniz ve bütün bunların sonucunda da ilişkiye girmenin sizin için imkansız olduğunu düşünürsünüz. En başta kendinize ve çevrenize zarar verir ve üzersiniz. Hatta ilişkiye giremediğiniz için, eşinizin sizi aldattığını düşünür ve kavga edersiniz. Bütün bu tabloyu yaşamamak için ilk gece korkusnusu yenmelisiniz. Tıpkı Paris’ten gelen vajinismus hastamız Necibe hanım gibi…
İlk gece korkusu – Necibe hanımın  seans düşünceleri
Benim Adım Necibe, 7 senelik evliyim. Eşim Türkiye den geldi. Fransa da yaşıyoruz. Ben eczanede çalışıyorum. Biz 7 senedir bu hastalığı yaşıyorum, hastalık gibi görmüyorum. Küçük bir sorun olarak gördüm ve böyle yaşamaya devam ediyorduk. Cinsel ilişkimiz olmasa bile,yani penetration biz mutluyduk. Ama sonra seçti ve eşim çocuk diye tutturdu. Sonra araştırmaya başladık ve bunun bir tedavi ile geçeceğine karar verdik ve bir psikologla görüşmeye başladım 6 ay sonuç görmedim. Sonra Manavgatda bir sexolosue bulduk ve bana egzersiz verdi yapamadım. Bunun sonunda öz güvenimi kaybettim, bunu hiç zaman başaramayacağımı hissettim. Tekrar pes etmedim sizi buldum ve ilk seansıma başladım.
necibe

İlk gece korkusu – Necibe hanımın seans düşünceleri


Ben Necibe; Paristen geliyorum 28 yaşındayım. Eşimle beraber yazın ……ta tedaviye başladık. Bir hafta ilk gece korkusu tedavisi gördüm ama hiçbir sonuç alamadım ve o dakikadan itibaren imkansız olduğunu düşündüm. Derdimi kimseye anlatamadım,işimden ayrıldım kendimi eve kapattım . Uzun süre ailemle görüşmedim,çünkü sexologuen verdiği cdler ve egzersizleri yapamadım. Eşimin aldattığını bile düşündüm o dereceye geldim her akşam kavga çıkardım. Taki Dr. Saygın Beyi bulana kadar. İlk başta korku vardı ama umudum vardı kendimi hazırladım ve seanslarıma başladım. Her şey güzel geçti. Öz güvenim geri geldi.

ilk gece korkusu paris

Kadınlar bazen eşleriyle ilişkiye giremez ve bu durumu yani vajinismusu görmezden gelirler. Yada ilişkiye giremedikleri halde, ilişkiye girdiğini sanarak vakit geçirirler, vajinismusu kendilerine yakıştıramazlar. Etrafındaki insanlara bakarlar; “Bu insanlar nasıl ilişkiye girebiliyor da ben nasıl giremiyorum” diye kendilerini sorgularlar. Bu tabloyu yaşamamak için adım atıp, ilk gece korkularınızı yenmelisiniz.

İlk gece korkusu – Rukiye hanımın düşünceleri
Vajinismus illeti;
3 Yıllık evliyim,vajinismus hastası olduğumu 3 hafta önce öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı. Eşimle bir problem olduğunu düşünüyorduk ama nedir diye yani bir hastalık olduğunu düşenemiyordum. İnternetten araştırdım okudum ve kendiminde vajinismus olduğunu anladım;önce yok değilimdir kendime yakıştıramıyordum. Korkularım var ben iyileşemiyecem yapamıyacağım diye çok korkuyorum. İnşallah kurtulurum en kısa zamanda şuan en çok istediğim şey bu. Etrafımdaki insanlara bakıyorum bu insanlar yapabiliyorda ben nasıl yapamıyorum;bende bir problem var. Çok ağlıyorum çok düşünüyorum, kimseye anlatamıyorum bir tek eşim ve halam biliyor.
ilk gece korkusu tedavisi

Evlenmeden önce genelde bilinmeyen vajinismus problemi, bazende kadınların daha önceden dikkatini çekerek merak uyandırabilir. “Neden insanların başına vajinismus gelir” diye düşünürsünüz ve evlendiğinizde merak ettiğiniz ilk gece korkusuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Korkularınızın nedenleri için bir kaç şey bulabilirsiniz.
Etrafınızdan bisiklete binerken dikkatli olmanız, ilk geceyle alakalı abartılı korku hikayeleri vs… ve bu süreç ilişkinizde sizin kasılmanıza yol açar. Bunun sonucu olarakta gerçekten ilişki sırasında çok acı duyarsınız ve bu problemi hiç aşamayacağınızı düşünürsünüz. İşte bu durumlara düşmemek için ilk gece korkusu tedavisi almalısınız…

İLKGECE KORKUSU VE VAJİNİSMUS
Ağrı ve acıma hissi
İlişkide korku
Zaman aşımıyla olmayacak hissi
Sevişme sırasında sadece olup olmamasına odaklanıyorum
Başarısız denemelerden sonra bir daha denemeye korkuyorum. Anı yaşayamıyorum sonuç odaklı görev olarak görüyorum.GÜLAY hemşire
İlk gece korkusu yaşayanların soruları

Kimden: Ayşegül – İzmit
Konu: İlk gece korkusu
Merhaba, ben 20 aylık evliyim. Eşimle hiç tam bir birleşmemiz olmadı ve cinsel ilişkiye giremedik. Deniyoruz ama canım ilişkiye girme anında çok yanıyor. Her seferinde kendime diyorum bu sefer olacak eşimle ilişkiye gireceğim ama bir türlü başarılı olamıyorum. Eşimle düzenli birlikteliğimiz olamadığı için zamanla sıkıntı olur mu.
Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun Cevabı: İlk gece korkularınız; günlerden aylara, yıllara yayılarak çiftler arasında zaman içinde cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk yaratabilir. Erkeklerde ereksiyon problemi gelişebilir. Vajinismusun zamanla düzeleceğini bekleyerek, getireceği sorunları yaşayarak sıkıntı çekmek yerine, uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilrsiniz.


Kimden: fatma – İzmir
Konu: ağrılı İlişki
öncelikle bu hastalığın vajinismusun ismini ilk kez duyuyorum.Bende de buna benzer bir durum var.. her ilişkide çok fazla acı duyuyorum bazen ilişkiyi yarım bırakmak durumunda kalıyoruz. Bununla beraber normal zamanda çok fazla akıntım oluyor bazen koyu renkli bunun da bir etkisi var mı bilmiyorum..ama çekindiğim için şimdiye kadar doktora gidemedim.daha doğrusu bunun bir problem olduğunu bile bilmiyordum.En son bir doktora gittim. mantar için bir ilaç verdi ama hiç bir etki etmedi…sizce problem vajinismus mu benden eşimin uzaklaştığını düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olun
Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun Cevabı: Kızlık zarınızla ilgili bir problem varsa yada kronik enfeksiyonunuza bağlı tarif ettiğiniz ağrıları, ilişkiye girme aşamasında duyarsınız. bunun dışında ilk gece korkularınız nedeniyle, ilişkiye kasılarak girmeye çalışırken bahsettiğiniz tabloyu yaşarsınız. O yüzden de nedene yönelik, ilişkiye girememe probleminizi çözmek için uygun bir tedavi ve destek almanız önerilir.


Kimden: Hatice – Tekirdağ
Konu: Cinsel ilişkide kanama
Merhaba saygın ben 1 aylık evliyim ilk ilişkide kanamam oldu ve dikiş atıldı. 15 gün ilişki yasağı konuldu ve 27 gün geçti ben hala kasıyor ve ilişkiye girmeye izin vermiyorum daha doğrusu denemek bile istemiyorum artık cinsel ilişkiyi hayatımızda yokmuş gbi davranıyoruz buda ilişkimizi yıpratıyor. Ablam da vajinusmus olmuştu Sizde tedavi gördü şuan bebegi var çok mutlu ama ben çok mutsuzum ne yapmalıyım vajinusmu yum acaba
Dr. Saygın Micozkadıoğlu’nun Cevabı: İlk cinsel birliktelikte aşırı kanamanın olması iki nedenle olmaktadır; ya kadının kızlık zarı kalın ve esnek olmayıp aşırı derecede yırtılma meydana gelmekte. Bu yırtılma sırasında damarsal kanama oluşturabilmektedir. Bu durumda cerrahi müdahale gerekmektedir. İkinci olarak ta ilişkiye girecek çift, yeterli ön hazırlığı yapmazsa(Kadının vajinal olarak yeterli ıslaklığı olmazsa, ilişki sırasında kendini kasarsa) buna bağlı vajinal kanamalar gelişmektedir.